Historie značky, specifika a přednosti krmiv Marp

1. 2. 2018

Myšlenka vyvinout krmivo Marp vzešla z dlouholetých zkušeností v oblasti distribuce krmiv a výživy zvířat. Společnost Pučálka fungující od roku 1992 začala s aktivitami v oblasti přírodních krmiv pro psy a kočky v roce 2009. Kvůli administrativním problémům s dovozem holistických krmiv z USA byla následně vytvořena vlastní značka. První krmivo Marp bylo vyrobeno v České republice na podzim roku 2012.

V čem se krmivo Marp liší od krmiv ostatních výrobců?

Vzhledem k předchozím zkušenostem s krmivy Artemis a Canine Caviar bylo už od počátku známo, jak by krmivo mělo víceméně vypadat. Společnost navázala spolupráci s britským výrobcem, který disponuje nejmodernější technikou na světě a rovněž byl a je schopný zajišťovat kvalitní suroviny pro výrobu krmiv Marp.

Krmivo Marp se tímto může od ostatních produktů odlišit nejen složením, ale také kvalitou surovin. Pro výrobu krmiva Marp Holistic jsou použity jako hlavní suroviny místní produkty z anglických farem. Používají se výhradně suroviny od nezávislých farmářů z blízkého okolí továrny. Pouze několik surovin je na ostrovy importováno z Evropy.

Primárním rozdílem v krmivech Marp Holistic oproti jiným krmivům na trhu je použití pouze jednoho zdroje bílkovin a použití stejného druhu tuku. Díky tomuto konceptu je krmivo dobře tolerováno i psy s potravními alergiemi a citlivým zažíváním. Zdrojem sacharidů nejsou obiloviny, nýbrž sladké brambory − batáty. Ty jsou velmi výživné, obsahují řadu vitaminů a nezvyšují glykemický index.

Ke konzervaci jsou použity výhradně přírodní konzervanty a antioxidanty − silný extrakt tokoferolů a rozmarýnu. Hodně krmiv na trhu se pyšní tím, že nejsou chemicky konzervována. Problém je však v tom, že některé ze surovin mohou být chemicky konzervované.

Co nabízejí krmiva Marp zákazníkům?

Princip holistické výživy je založen na tom, že všechny suroviny v krmivu musejí mít pozitivní vliv na celkové zdraví. Dle holistické tradice jsou v krmivech obsaženy bylinky, které mají pozitivní vliv na celý organismus.

Krmivo Marp představuje dvě řady:

 1. Naturální řadu, která je postavená na tradičním konceptu sušeného masa a rýže.
 2. Holistickou řadu, jež nabízí špičkovou výživu s vysokým obsahem masa bez obilovin. Nově připravovaná řada nazvaná holistic mix pak přinese kombinaci více zdrojů bílkovin.

Díky kombinaci čerstvého a sušeného masa bylo dosaženo vysoké chutnosti a díky jednomu druhu bílkovin a tuků zase toho, že krmivo je vhodné téměř pro každého psa. Krmiva se svým složením přibližují přirozené stravě psovitých šelem v přírodě. V holistické řadě je obsaženo v průměru 80 % bílkovin ze živočišných zdrojů.

Dieta při zdravotních problémech

Krmivo Marp lze používat u zvířat s trávicími problémy. Je dobře tolerováno pacienty s potravními alergiemi a citlivým zažíváním. Nezatěžuje trávicí systém, podporuje enzymatické rozložení a vstřebávání důležitých živin. Mimo jiné pomáhá optimalizovat hmotnost u obézních či kachektických pacientů.

Dále podporuje správnou funkci imunitního systému. Obsahuje rovněž chondroprotektivní látky (MSM, glukosamin, chondroitin) pro ochranu a podporu funkce pohybového aparátu. V neposlední řadě pak zlepšuje kvalitu kůže a srsti.

Vyvážené složení živin navíc přispívá k prevenci růstových potíží u štěňat středních, velkých a obřích plemen. Nerovnoměrný rychlý příbytek svalové hmoty totiž představuje nadměrnou zátěž pro rostoucí kosti a klouby. 

Shrnutí benefitů krmiv Marp

 • prvotřídní suroviny ve stejné kvalitě jako pro lidskou spotřebu
 • vysoký obsah masa pro zdraví a perfektní osvalení
 • receptury bez obilovin
 • tradiční holistické receptury s vysokým obsahem bylin
 • jednodruhové receptury vhodné i pro psy s potravními alergiemi
 • podpora pro zdravou kůži a špičkovou kvalitu srsti
 • vysoká chutnost a stravitelnost našich receptur
 • bez chemických konzervantů, dochucovadel, kukuřice, pšenice a dalších nevhodných či nebezpečných surovin

Krmivo Marp je česká značka špičkových krmiv pro psy a kočky, kterou vyrábí společnost Pučálka. Je koncipováno tak, aby bylo maximálně funkční – obsahuje menší množství surovin než běžná krmiva. Díky tomu je možné jej použít i pro zvířata se zdravotními problémy, jako jsou alergie, potravní intolerance, obezita a řada dalších. Krmivo Marp je k dostání ve formě granulí, konzerv i pamlsků pro psy a kočky.

Více informací naleznete na webu: www.marppetfood.cz nebo www.pucalka.cz

(dewa) 

Zdroje:

 1. Proč jsme vlastně vytvořili krmivo Marp? Dostupné na: www.krmiva-pucalka.cz/clanky/clanky-o-krmivech/proc-jsme-vlastne-vytvorili-krmivo-marp
 2. V čem je krmivo Marp Holistic od ostatních odlišné? Dostupné na: www.krmiva-pucalka.cz/clanky/clanky-o-krmivech/v-cem-je-krmivo-marp-holistic-od-ostatnich-odlisne
 3. Krmivo Marp. Dostupné na: www.krmiva-pucalka.cz/clanky/clanky-o-krmivech/krmivo-marp

 Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se