Přihlášení

Máte-li již registraci na proLékaře.cz, použijte stejný e-mail a heslo.

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do Veterinární-lékaři.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Co jsou Veterinární-lékaři.cz
Inzerce na Veterinární-lékaři.cz
Kontakty
Novinky pro veterinární lékaře
Partneři stránek
Prohlášení

Novinky pro veterinární lékaře

Hledat  


Nalezeno 50 záznamů z celkového počtu 50, zobrazeny 1. - 10.

Rekombinantní virus spalniček jako potenciální nová léčebná modalita nádorů mléčné žlázy u psů


Nádory mléčné žlázy patří u psů mezi nejčastější novotvary – u fen tvoří více než 40 % všech tumorů, přičemž přibližně 50 % jich je maligních. Standardním léčebným řešením je chirurgické odstranění. Bohužel tato terapie není dostačující u psů s metastázami. Až 50 % pacientů s maligní formou nádoru mléčné žlázy již metastázy v době chirurgického odstranění má. Klasická chemoterapie je spojena s množstvím nežádoucích účinků. Prezentovaná práce se proto zabývá novou možností léčby těchto pacientů, a to pomocí onkolytické viroterapie.

zobrazit

Potenciál onkolytické viroterapie v léčbě nádorových onemocnění u psů


Jen v USA je každým rokem diagnostikováno nádorové onemocnění u více než 6 milionů psů. Možnosti léčby jsou však u mnoha pacientů limitovány. Onkolytická viroterapie je novou slibnou možností léčby, která se jeví jako účinná vůči několika typům nádorů a zároveň jako relativně levná. Následující přehled prezentuje dosažené výsledky onkolytické viroterapie u psů.

zobrazit

Krmiva pro psy a kočky: granule versus konzervy


Dle obsahu vlhkosti a způsobu zpracování dělíme krmiva pro psy a kočky na suchá, polosuchá a konzervovaná neboli mokrá. Následující článek shrnuje základní informace ohledně technologie výroby a uvádí výhody a nevýhody suchých i mokrých krmiv.

zobrazit

Intradermální alergologické testy a jejich význam ve veterinární praxi


Pacienti s pruritem, opakovanými otitidami, chronickými zažívacími problémy a dalšími příznaky hypersenzitivit bývají častými návštěvníky veterinární praxe. Příznaky alergií mohou být zpočátku mírné, obtížně odlišitelné od jiných onemocnění. Alergenodiagnostika pomáhá najít příčinu, stanovit správnou diagnózu a včas zahájit adekvátní terapii.

zobrazit

Vliv krmení na zdraví zvířat: prevence a léčba


Správné fungování celého organismu je přímo závislé na adekvátním přísunu energie a kvalitních živin. To, čím je zvíře dennodenně krmeno, hraje významnou roli nejen z hlediska celkového zdraví a prevence onemocnění. Skladba stravy, přísun klíčových živin a speciálně sestavované veterinární diety − to vše dnes významně doplňuje léčbu zejména chronických onemocnění psů a koček.

zobrazit

Léčba idiopatické epilepsie pomocí ketogenní diety s obsahem MCT


Navzdory správné antiepileptické terapii postihují epileptické záchvaty i nadále asi jednu třetinu psích pacientů s diagnostikovanou idiopatickou epilepsií. Ketogenní dieta obsahující triglyceridy se středním řetězcem (MCT − medium chain triglycerides) představuje potenciální doplněk standardní antiepileptické terapie.

zobrazit

„Top 5“ chorob domestikovaných fretek


Fretky patří mezi stále častější pacienty veterinárních ordinací. Následující článek stručně shrnuje 5 nejvýznamnějších a nejčastějších chorob, se kterými se setkáváme u domestikovaných fretek: hyperplazii a neoplazii nadledvin, inzulinom, obstrukci GIT cizími tělesy, dentální onemocnění a průjem.

zobrazit

Intoxikace metaldehydem u psa – případ z praxe


V odpoledních hodinách bylo do naší ordinace urgentně přivezeno štěně německého ovčáka. Dle anamnézy majitelé nechali psa samotného a asi na 6 hodin odjeli. Po návratu domů jej našli ležet na zahradě v laterální poloze a v záchvatech křečí. Následující pátrání po příčině ukázalo na intoxikaci, důležitou indicií přitom bylo zabarvení pacientova trusu.

zobrazit

Analýza rizikových faktorů lokální infekce po chirurgickém zákroku v souvislosti s transpalpebrální enukleací u koní − dlouhodobé sledování


Cílem této nizozemské retrospektivní studie bylo shromáždit údaje o rizikových faktorech výskytu infekce v místě chirurgického zákroku (SSI) po transpalpebrální enukleaci a dlouhodobé sledování včetně kosmetických výsledků a možnosti návratu zvířete do práce.

zobrazit

Kočičí astma, jeho diagnostika a léčba – aktualizace


Astma je častou příčinou onemocnění dolních cest dýchacích u koček, jež způsobuje kašel a/nebo intermitentní respirační tíseň u většiny pacientů. Kočičí astma je hypersenzitivní reakcí 1. typu na specifický inhalační alergen. Kombinací typických nálezů (eozinofilní zánět dýchacích cest, bronchokonstrikce, nadměrná produkce hlenu, edém dýchacích cest) pak dochází k exspirační dyspnoi, charakterizované prolongovaným exspiračním časem a zapojením břišního lisu po dobu výdechu.

zobrazit

Partner projektu: